Hírek

Egyéb hírek - 2019. április 10, szerda

Demonstrátor hallgatók és mentorok kitüntetése

A Demonstrátori Diákkör közgyűlését április 3-án rendezték, amelyen kitüntetésben részesültek a DDK-ösztöndíj nyertes hallgatói, valamint a kimagasló mentori feladatot végző oktatók is.

A Demonstrátori Diákkör 2015-ös megalakulása óta 285 hallgató csatlakozott már a szervezethez. Az utóbbi években szemeszterenként több mint százan demonstrátorkodnak az egyes intézetekben és klinikákon. A magyar, a német és az angol évfolyamok kiemelkedő hallgatói díjat vehettek át az eddigi aktív demonstrátori félévek száma, a demonstrátori munka tantárgyak keretében teljesített kreditjei, és egyéb diákköri tevékenységük alapján.

A díjazottaknak és a kimagasló mentori tevékenységet végző oktatóknak az elismerést dr. Nyitrai Miklós dékán, és dr. Tamás Andrea, a Demonstrátori Diákkör elnöke adták át. A díjazási szempontok közül kiemelendők a nagy sikerű hétvégi demonstrátori workshopok, amiket az előző félévtől a német mellett már angol nyelven is megrendeznek.

A közgyűlésen az első angol workshopon szerzett tapasztalatairól Johannes Broll számolt be, és a hétvégi demonstrátori workshopok egyik úttörője, Juliane Wagner is beszélt az idei év őszére tervezett Demonstrátori Konferenciáról. Megszavazták a Demonstrátori Diákkör módosított ügyrendjét is, amit dr. Czopf László dékánhelyettes mutatott be a hallgatóságnak. Az új ügyrend szerint a demonstrátori munka tantárgyak keretében immáron nyolc félév, azaz 16 kredit teljesíthető, továbbá az első kurzus felvételének a feltételei is változtak, új lehetőségeket biztosítva az érdeklődő hallgatók számára. (Részletek az ÁOK honlapján: http://aok.pte.hu/hu/egyseg/index/980 )

Díjazott hallgatók:

I. helyezettek:

1. Juliane Wagner

mentorok: Dr. Molnár Gergő, Dr. Sebők Judit, Dr. Koppán Ágnes

(Egészségügyi Nyelvi és Kommunikációs Intézet, II.sz. Belgyógyászati Klinika és Nephrológiai Centrum)

2. Szijártó Balázs

mentorok: Dr. Sebők Judit, Dr. Koppán Ágnes

(Egészségügyi Nyelvi és Kommunikációs Intézet, II.sz. Belgyógyászati Klinika és Nephrológiai Centrum)

3. Bollér Krisztián

mentorok: Dr. Sebők Judit, Dr. Koppán Ágnes, Dr. Husznai Róbert, Dr. Czopf László

(Egészségügyi Nyelvi és Kommunikációs Intézet, II.sz. Belgyógyászati Klinika és Nephrológiai Centrum, I.sz. Belgyógyászati Klinika)

4. Jason Sparks

mentorok: Dr. Jüngling Adél, Dr. Fülöp Balázs, Füredi Nóra

(Anatómiai Intézet)

5. Buda Ágnes

mentorok: Dr. Molnár Gergő, Dr. Koppán Ágnes, Dr. Komócsi András, Halász Renáta

(Egészségügyi Nyelvi és Kommunikációs Intézet, II.sz. Belgyógyászati Klinika és Nephrológiai Centrum, Szívgyógyászati Klinika)

6. Marika Felber

mentor: Dr. Koppán Ágnes

(Egészségügyi Nyelvi és Kommunikációs Intézet)

7. Hetényi Roland

mentor: Eklicsné Dr. Lepenye Katalin

(Egészségügyi Nyelvi és Kommunikációs Intézet)

8. Dominik Hinterreiter

mentorok: Dr. Koppán Ágnes, Dr. Budai Anna

(II.sz. Belgyógyászati Klinika és Nephrológiai Centrum)

9. Costandi Fasheh

mentorok: Dr. Németh Tímea, Dr. Jüngling Adél, Dr. Reglődi Dóra, Dr. Tamás Andrea

(Egészségügyi Nyelvi és Kommunikációs Intézet, Anatómiai Intézet)

10. Dávid Diána

mentorok: Dr. Sebők Judit, Dr. Husznai Róbert, Dr. Czopf László

(II.sz. Belgyógyászati Klinika és Nephrológiai Centrum, I.sz. Belgyógyászati Klinika)

11. Schranz Dániel

mentorok: Huszár Renáta, Dr. Ollmann Tamás, Dr. Husznai Róbert

(Egészségügyi Nyelvi és Kommunikációs Intézet, Élettani Intézet, I.sz. Belgyógyászati Klinika)

12. Homoki Orsolya

mentorok: Szántóné Dr. Csongor Alexandra, Dr. László Eszter, Dr. Reglődi Dóra

(Egészségügyi Nyelvi és Kommunikációs Intézet, Anatómiai Intézet)

13. Johannes Broll

mentorok: Dr. Koppán Ágnes, Dr. Sebők Judit, Dr. Pfeil Veronika, Dr. Husznai Róbert, Dr. Hegedüs Dalma

(II.sz. Belgyógyászati Klinika és Nephrológiai Centrum, I.sz. Belgyógyászati Klinika)

14. Johannes Maximilian Brunner

mentorok: Dr. Koppán Ágnes, Dr. Sebők Judit, Dr. Molnár Gergő, Eklicsné Dr. Lepenye Katalin

(Egészségügyi Nyelvi és Kommunikációs Intézet, II.sz. Belgyógyászati Klinika és Nephrológiai Centrum)

II. helyezettek:

1. Molnár Dorottya

mentorok: Halász Renáta, Dr. Pető Andrea, Törökné Teszárik Éva

(Egészségügyi Nyelvi és Kommunikációs Intézet, II.sz. Belgyógyászati Klinika és Nephrológiai Centrum)

2. Kovács Anna

mentor: Dr. Schlégl Ádám

(MediSkillsLab – Szimulációs Oktatási Központ)

3. Barbara Kerscher

mentorok: Hambuchné Dr. Kőhalmi Anikó, Dr. Pető Andrea

(Egészségügyi Nyelvi és Kommunikációs Intézet, II.sz. Belgyógyászati Klinika és Nephrológiai Centrum)

4. Tankó Viktória

mentorok: Halász Renáta, Eklicsné Dr. Lepenye Katalin

(Egészségügyi Nyelvi és Kommunikációs Intézet)

5. Németh Álmos

mentor: Szántóné Dr. Csongor Alexandra

(Egészségügyi Nyelvi és Kommunikációs Intézet)

6. Sumrain Samar

mentor: Dr. Németh Tímea

(Egészségügyi Nyelvi és Kommunikációs Intézet)

7. Kun Dániel

mentorok: Dr. Gaszner Balázs, Dr. Reglődi Dóra, Dr. Rékási Zoltán

(Anatómiai Intézet)

8. Vörös Annamária

mentor: Hambuchné Dr. Kőhalmi Anikó

(Egészségügyi Nyelvi és Kommunikációs Intézet)

9. Vicena Viktória

mentorok: Dr. Reglődi Dóra, Dr. Lubics Andrea, Szabó Edina, Dr. Horváth Gábor, Dr. Gaszner Tamás

(Anatómiai Intézet)

Díjazott mentorok:

  • Eklicsné Dr. Lepenye Katalin, Egészségügyi Nyelvi és Kommunikációs Intézet
  • Halász Renáta, Egészségügyi Nyelvi és Kommunikációs Intézet
  • Hambuchné Dr. Kőhalmi Anikó, Egészségügyi Nyelvi és Kommunikációs Intézet
  • Dr. Koppán Ágnes, Egészségügyi Nyelvi és Kommunikációs Intézet
  • Dr. Sebők Judit, II.sz. Belgyógyászati Klinika és Nephrológiai Centrum
  • Dr. Molnár Gergő, II.sz. Belgyógyászati Klinika és Nephrológiai Centrum
  • Dr. Sélley Eszter, II.sz. Belgyógyászati Klinika és Nephrológiai Centrum
  • Dr. Kozma Petra, II.sz. Belgyógyászati Klinika és Nephrológiai Centrum
  • Dr. Laczy Boglárka, II.sz. Belgyógyászati Klinika és Nephrológiai Centrum
  • Dr. Szabó Dóra, Szívgyógyászati Klinika
  • Dr. Kittka Bálint, Szívgyógyászati Klinika
  • Dr. Düh Adrienn, Gyermekgyógyászati Klinika
  • Dr. Szántó Viktória, Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika
  • Dr. Ezer Erzsébet, Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Intézet
  • Dr. Ujvári Balázs, Anatómiai Intézet
  • Dr. Fülöp Balázs Dániel, Anatómiai Intézet
  • Dr. Gaszner Tamás, Anatómiai Intézet
  • Dr. Karádi Zsófia, Neurológiai Klinika

 

Kapcsolódó galéria

Hírarchívum